Kosova kërkon investime direkte nga Luksemburgu

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar ministrin e Luksemburgut për Bashkëpunim Zhvillimor dhe

Bien investimet e huaja, thellohet deficiti tregtar me Serbinë

Rënia e investimeve të huaja direkte në këtë vit krahasuar me vitin e kaluar, deficiti i lartë tregtar dhe dështimi

Pacolli: Kjo Qeveri e ka zhytur vendin edhe më tutje në krizë ekonomike

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një statusi në rrjetin social facebook, thotë për , zt. Marco Mantovaneli, përndryshe njohës

Rama: Institucionet ndërkombëtare publikojnë arritjet e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se institucionet ndërkombëtare publikojnë fakte për reformat në Shqipëri, ndërsa sipas tij politika e mbrapshte

Zbulohen 1.4 ton kanabis në një magazinë në Kurbin

Pak javë më parë u deklarua nga Guarda di Finanza dhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri se është asgjësuar 99.8%

Ben Blushi prezanton bashkëpunëtorët: Pas një jave do jemi mijëra!

Formimi i një partie të re nga ish-deputeti i PS-së Ben Blushi duket se mbetet çështje ditësh. Mbrëmjen e sotme

Berisha: Rama shkoi në Prishtinë me antiplumb

Rivali i përbetuar i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, ish kryeministri Sali Berisha e ka komentuar vizitën e sotme të

Serbët për Trumpin, për ‘inat’ të Kosovës (FOTO)

Për “inat” të Kosovës, një qytet i Serbisë është ngritur

Administratori i Bosnjës dënon dekorimet e kriminelëve të luftës

Zyrtari i lartë ndërkombëtar në Bosnjë ka dënuar vendimin e

“Skopje City Mall” shitet për 92 milionë euro

Kompania investuese shqiptare Balfin Group ia ka shitur qendrën më

Vdiq burri nga Kavadari i cilu u shkel me makinë në aksident

Ka vdekur sot, shtatëdhjetë e gjashtë vjeçari R.V nga Kavadari